Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

Pomóż dzieciom z Domów Dziecka spełnić marzenia i uwolnić talenty

z4.jpg
Cel: 160 000 zł
          logo-kt.png
Fundacja "Kwitnące Talenty"
Lokalizacja

Opole, opolskie

Rozpoczęcie

01.09.2021

Zakończenie

31.07.2022

 

Adam chce być jak Robert Lewandowski i marzy o spotkaniu z profesjonalnym trenerem.

Monika pragnie nauczyć się grać na gitarze, bo to jej marzenie od dzieciństwa.

Asia natomiast nie wie co chce robić w życiu. Podobnie jak 91% jej rówieśników. Mimo swoich trudności chce odnaleźć swoje powołanie, bo lubi pomagać innym. 

Autorami życzeń są podopieczni opolskich Domów Dziecka oraz Ośrodka Readaptacji Społecznej „Szansa” w Opolu. Podobna akcja została zorganizowana w poprzednim roku. Tym razem chcemy, by potrzebujące dzieci otrzymały wsparcie pełnego Programu Rozwoju Talentów, by zmiana była u dzieci bardziej trwała. Zmiana, która pozwoli rozwinąć talenty dzieci. Te dzieci marzą bardzo nieśmiało. Wstydzą się mówić o swoich pragnieniach i często nie wierzą, że ich marzenia mogłyby się spełnić. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami bardzo ich zaskoczymy. 

z1.jpg

W zimie 2004 roku w Dolinie Śmieci w Stanach Zjednoczonych – najbardziej suchym miejscu na świecie spadł deszcz. Dokładnie 181 mm wody. Wiosna 2005 roku była niezwykła. Cała Dolina Śmierci została pokryta piękną zieloną trawą, kolorowymi kwiatami. Pojawiły się owady i ptaki. To dowód na to, że miejsce to nie jest martwe. Jest uśpione. Tuż pod powierzchnią istnieje możliwość czekająca na odpowiednie warunki. Podobnie dzieje się z ludźmi. Zmiana warunków to nowe możliwości. Miejsca dotąd uśpione mogą rozkwitnąć, jeżeli stworzymy odpowiednie warunki ludzie działający w tych miejscach mogą naprawdę rozkwitnąć. Dzieci z Domów Dziecka mogą odkryć i rozwinąć swoje talenty.

z2.jpg

Każdy ma potencjał i talenty. Wiele młodych osób zastanawia się co wybrać w życiu. Zadają sobie pytania:

„Jaka droga jest dla mnie najlepsza?”

„Jaki jestem?”

„Jakie mam zdolności?”

Programy Rozwoju Talentów realizowany w Talentowni pomaga w szukaniu odpowiedzi na tego typu pytania. Bartek jest jedną z osób, które wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez Fundację Kwitnące Talenty. Od początku uważał, że nie ma talentów i uzdolnień. Miał niskie poczucie własnej wartości, wśród najbliższych słyszał tylko: do niczego się nie nadajesz! Ty leniu! Weź się za siebie! Znowu to zepsułeś... Przełom nastąpił w trakcie warsztatów. Bartek nieśmiało zdradził, że lubi grać w koszykówkę i w internecie ją komentuje. - Od razu dostał zadanie – „napisz krótki komentarz o twojej wymarzonej końcówce meczu”. Bartek stworzył historię, w której został bohaterem meczu. W krótkim czasie odkrył w sobie talent pisarski. Wygrał mecz, zdobył mistrzostwo i przełamał się w życiu! Dzisiaj pisze swoją pierwszą książkę. O młodzieży, dla młodzieży.

z3.jpg

Ania odkryła talent liderski. Rozwijała go jako przewodnicząca klasy, a później szkoły. Teraz prowadzi własną firmę usługową i z pasją kieruje ludźmi. Janek w ramach Programu Rozwoju Talentów odkrył swój talent naprawiania i empatii. Dzisiaj studiuje medycynę i marzy o tym, by zostać lekarzem z powołania. Co zrobisz ze swoim talentem?

Pomóż dzieciom, które chcą odkryć i rozwinąć talenty, a nie mają rodziców, nie mają możliwości to uczynić.

z6.jpg

Fundacja Kwitnące Talenty pomogła już 1469 osobom odkryć i rozwinąć swoje potencjał i talenty. Aż 71% osób pracujących nie lubi swojej pracy. Dzięki wsparciu więcej osób z pasją i zaangażowaniem będzie robiło to do czego zostało stworzonych. 

 

Firmy zaangażowane w realizację celu

179341086-1182016088936444-7578477482102413827-n-1.png
opole.png
kwiaty.png