Nie pozwól mi utonąć

Fundacja "Serca dla Maluszka"
185,00 zł (4.74%)
 • Kwota celu: 3 900,00 zł
 • Potrzebne jeszcze: 3 715,00 zł
 • Wpłaciło: 4 osób
 • Zakres działania:
  Dzieci Leczenie
 • Miejsce:
  Bielsko-Biała
 • Data zgłoszenia:
  03.07.2016
 • Data zakończenia:
  31.12.2016

Opis celu

Gdzieś przeczytałam taką metaforę, że autyzm jest jak woda. Gdy się w niej dziecko zanurzy tylko trochę i nie umie pływać to nic mu się nie stanie. Natomiast, gdy wejdzie do wody po szyję, a przykryje go fala to tonie. Zanurzonemu w autyzmie dziecku trudno jest pomóc. Myślę, że Michał wszedł do tej wody tylko po kostki. Łatwiej było mu podać rękę i wskazać którędy powinien pójść.

Pragnę, jedynie dać synowi szansę na lepsze funkcjonowanie. Mamy za sobą kilka lat terapii. Próbowaliśmy ich wiele. Żadnej nie żałuję. Chcę mieć poczucie, że zrobiłam wszystko, co było można. Kilka lat temu Misio był typowym autykiem. Obecnie odblokował się, buzia się mu nie zamyka, utrzymuje kontakt wzrokowy, bawi się z rówieśnikami.

Życie jest jak gra w karty, nigdy nie wiadomo, jakie wylosujemy. Trzeba jedynie nauczyć się grać. Staramy się grać jak najlepiej. Świat autystycznego dziecka jest podszyty strachem, narastającą bezradnością. Każda zmiana przeraża, paraliżuje. Nie jest to świat kolorowy. Nie pozwolę Misiowi w nim utonąć. Nie pozwolę, aby syn nie zwracał na mnie uwagi, aby tkwił w tej bańce, która oddziela go od nas. Chcę by nauczył się reguł, samodzielności. By otoczenie go zaakceptowało. Dlatego proszę o pomoc w zbieraniu środków na turnus rehabilitacyjny dla mojego syna. Taki turnus to dla niego dwa tygodnie ciężkiej pracy, która procentuje. Bez takiej formy rehabilitacji nie uda nam się utrzymać dotychczasowych efektów.

Organizacja Społecznie Zaangażowana wspierająca cel:

Inne cele tej fundacji

Pomagacze

Patryk Chołast wpłacił: 100.00 zł
na cel: Nie pozwól mi utonąć

20 Dec 2016

Anonimowy pomagacz wpłacił: 30.00 zł
na cel: Nie pozwól mi utonąć

04 Dec 2016

Elżbieta Sołtys wpłacił: 50.00 zł
na cel: Nie pozwól mi utonąć

04 Nov 2016

Anonimowy pomagacz wpłacił: 5.00 zł
na cel: Nie pozwól mi utonąć

31 Mar 2016
Już dziś koniecznie polub nas na Facebooku!
part of: Vantis Holding
© Copyrights 2016, Wszelkie prawa zastrzeżone przez zaangazowani.org