O nas

W naszej fundacji CHCEMY POMAGAĆ wierzymy, że najpiękniejszym darem dla osób potrzebujących jest bezinteresowna pomoc skierowana od drugiego człowieka. Proste i szczere „dziękuję” oraz satysfakcja z możliwości niesienia wsparcia, to wystarczający powód by zmieniać Świat na lepszy.

Każdego dnia mamy zaszczyt pracować z instytucjami oraz osobami fizycznymi, z którymi udowadniamy dwie rzeczy. Po pierwsze, nie ma rzeczy niewykonalnych – wystarczy tylko zaangażowanie i działanie w grupie. Po drugie, z dnia na dzień Świat potrzebuje co raz więcej dobrych serc i wyciągniętych pomocnych dłoni. Dlatego jesteśmy otwarci na szerokorozumianą współpracę.

Administratorem działań jest Fundacja CHCEMY POMAGAĆ, operator portalu zaangazowani.org. Nasz projekt jest inicjatywą NON PROFIT – to znaczy, że nie pobieramy żadnych prowizji od otrzymanych wpłat. Przekazane przez osoby oraz organizacje środki trafiają w całości do osób potrzebujących.

Misja

Dokładamy wszelkich starań, by świadomie, poprzez aktywne działania, nieść bezinteresowną pomoc potrzebującym– tym samym budować lepszy Świat. Pragniemy również zmieniać specyfikę polskiej filantropii z „akcyjnej” na konsekwentną i systematyczną – pozwalającą w krótkim czasie osiągnąć satysfakcjonujące efekty.

Cele

Priorytetem Fundacji CHCEMY POMAGAĆ, operatora portalu zaangazowani.org jest efektywne wsparcie działalności prowadzonej przez różnego typu organizacje pozarządowe. Naszym partnerom pomagamy w pozyskiwaniu środków na działalność statutową. Wszystkie założenia i cele realizujemy w większości poprzez portal zaangazowani.org.

Jesteśmy po to, by razem z Tobą stworzyć miejsce, w którym potrzeba pomocy przestanie być utożsamiana z bezsilnością.
To właśnie dzięki świadomemu, aktywnemu działaniu codziennie budzimy się w lepszym świecie.

Fundatorzy

Piotr Sołtys

Przedsiębiorca oraz filantrop, od lat pomagający realizować cele wielu fundacjom między innymi poprzez portal zaangazowani.org. Ponadto, doświadczony menager specjalizujący się w rynkach o dużym potencjale innowacyjności. Założyciel i współzałożyciel spółek z sektora finansowego oraz marketingu i sprzedaży. Ekspert w temacie budowania zwycięskich zespołów, zarządzania zmianą, marketingu internetowego, sprzedaży oraz CSR-u. W 2013r. znalazł się na liście TOP MENAGER 500 publikowanej przez Puls Biznesu.

Obecnie pełni także funkcję Prezesa Zarządu w Instytucie Certyfikacji Podmiotów Społecznie Odpowiedzialnych Sp. z o.o. dbając o realizację wizji pełnej współpracy Instytutu oraz Fundacji CHCEMY POMAGAĆ, operatora portalu zaangazowani.org, przy programie gospodarczym „Organizacja Społecznie Zaangażowana”.

Radosław Wyszyński

Wieloletni praktyk biznesu i szkoleniowiec w zakresie sprzedaży i budowania grup sprzedażowych. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Doświadczenie zdobywał współpracując z największymi towarzystwami ubezpieczeń, gdzie odpowiadał za budowanie sieci dystrybucji oraz motywację i budowę zespołów. Fascynuje go praca zespołowa, co ujawnia się w jego działaniach biznesowych oraz podczas spędzania wolnego czasu, gdzie uwielbia rywalizować w sportach zespołowych. Nieustannie się szkoli u najlepszych trenerów biznesu w kraju.

Ponadto filantrop, wspiera wiele fundacji nie tylko finansowo, ale także swoją wiedzą i doświadczeniem. W projekcie Zaangażowania Społecznego widzi możliwość synergicznego połączenia świata biznesu ze społeczeństwem. Od marca 2013 znajduje się na liście doradców CSR prowadzonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) i świadczy w tym zakresie usługi doradcze dla przedsiębiorstw.

Jak rozpocząć z nami współpracę? To bardzo proste.

Każda mała i średnia fundacja, aby rozpocząć z nami współpracę musi tylko zarejestrować się w serwisie, założyć profil i stworzyć (zupełnie za darmo) swoją stronę internetową. Uzupełniając treści na ostatniej z wymienionych, musi pamiętać o wstawieniu logotypu oraz zdjęć, a także o podaniu informacji o aktywności w ostatnich miesiącach lub celach zbiórek – najważniejszych elementach efektywnej promocji w Internecie. Dzięki temu, niezależnie od wielkości organizacji, może ona zostać dostrzeżona i konkurować z innymi podmiotami, nawet tymi posiadającymi znaczne środki finansowe na promocję.

Wsparcie Fundacji współpracujących z nami poprzez portal zaangazowani.org odbywa się również poprzed dotacje. Firmy i osoby, zainteresowane pomocą, odwiedzając naszą stronę mogą zapoznać się z poszczególnymi profilami organizacji i na tej podstawie ocenić, której pomogą. Mogą to zrobić przekazując 1% podatku lub dokonując wpłaty bezpośredniej.

W imieniu fundacji współpracujących z nami dziękujemy wszystkim Pomagającym za zaufanie i wsparcie. Jesteśmy dumni, że razem z Wami zmieniamy Świat na lepszy.

FAQ

  • Nie pobieramy żadnych prowizji od wpłat lub innych przekazów pieniężnych od wpłacającego. Przekazywane przez pomagającą osobę lub organizację środki finansowe obarczone są tylko prowizją określoną przez operatora systemu płatności (firmę Dotpay) na zasadach preferencyjnych. Wynosi ona od 1,8% do 2,4% wpłaconej kwoty i nie obciąża dodatkowo konta Pomagającego.

  • Niestety, w zaistniałym przypadku nie można samodzielnie utworzyć celu. Jednak możesz uzyskać pomoc. Wystarczy tylko, że skontaktujesz się z fundacją prowadzącą działalność zbieżną z Twoimi potrzebami. Opowiedz jej pracownikom/wolontariuszom o swoim problemie i zwróć się z prośbą o wystawienie celu w Twojej sprawie.

  • Otrzymując pojedyncze zgłoszenie od zainteresowanego współpracą podmiotu, dokładamy wszelkich starań, by potwierdzić jego wiarygodność. Również dokładnie sprawdzamy, czy poszczególne organizacje prowadzące akcje charytatywne lub zbiórki pieniędzy cieszą się społecznym zaufaniem oraz czy posiadają dokumentację potwierdzającą doświadczenie.

  • Szukając możliwości zapewnienia darczyńcom oraz organizacjom pożytku publicznego standardów ochrony danych oraz bezpieczeństwa transakcji, zdecydowaliśmy się na powierzenie obsługi przelewów firmie Dotpay. Naszym zdaniem, jest to najbezpieczniejszy system obsługi płatności online –zastosowane w nim zabezpieczenia uniemożliwiają przechwycenie danych przekazywanych za pośrednictwem witryny internetowej, niezależnie od rodzaju przeglądarki internetowej. Warto wiedzieć, że system Dotpay nie przechowuje danych umożliwiających dostęp do kont bankowych lub numerów kart kredytowych.

  • Zgodnie z art. 27 ustawy podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych może, na zasadach i w trybie określonym w przepisach odrębnych, przekazać 1% podatku obliczonego zgodnie z odrębnymi przepisami na rzecz wybranych przez siebie organizacji pożytku publicznego. (Dz.U.2012.0.361 t.j. - Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych). Zaznaczmy, że ustawa nie przewiduje możliwości przekazywania jakiejkolwiek części podatku przez podatników podatku dochodowego od osób prawnych, a warunkiem korzystania przez organizację pozarządową z przywileju, jest uzyskanie przez nią statusu organizacji pożytku publicznego. Wiąże się to ze spełnieniem wymagań określonych w art. 20 ustawy oraz wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego informacji o spełnieniu powyższych wymagań. To właśnie one uprawniają do przekazywania 1 % podatku na rzecz organizacji przez podatników podatku dochodowego od osób fizycznych.

Bezpieczeństwo

Zapewniamy wszystkich korzystających z serwisu zaangazowani.org o tym, że zwróciliśmy szczególną uwagę na to, by zapewnić odwiedzającym naszą stronę najwyższe standardy ochrony danych oraz bezpieczeństwo transakcji.

Ochrona danych osobowych

Obsługę transakcji powierzyliśmy Dotpay – firmie oferującej najbezpieczniejszy system obsługi płatności online. Gwarantuje on wpłacającym oraz otrzymującym środki wysokiej klasy zabezpieczenia, działające w każdej przeglądarki internetowej, uniemożliwiające przechwycenia danych przekazywanych za pośrednictwem witryny internetowej..

W powyższym systemie nie są przechowywane żadne informacje dotyczące dostępu do kont bankowych lub numerów kart kredytowych. Informacje te wprowadzane są wyłącznie na oficjalnych stronach banków oraz u operatorów kart płatniczych.

Osoby zainteresowane zapoznaniem się z polityką zachowania poufności na stronach internetowych Dotpay znajdą ją na stronie: https://ssl.dotpay.pl/files/polityka_informacyjna_dotpay_v2.pdf

Udostępnianie danych

Zapewniamy, że zarówno Dotpay jak i zaangazowani.org nie udostępniają danych osobowych innym podmiotom niż ustawowo uprawnione.

Bezpieczny komputer

Zalecamy wszystkim internautom odwiedzającym i korzystającym z serwisu zaangazowani.org zainstalowanie oraz aktualizowanie oprogramowania zabezpieczającego komputer przed wirusami i programami szpiegującymi. Doradzamy również, w celu zapewnienia bezpiecznej pracy, wykonanie skanu otrzymanych wiadomości e-mail oraz dysków komputera (np. co tydzień).

Promuj z nami zaangazowani.org na swoich stronach

Prowadzisz fundację lub działasz w organizacji pozarządowej? Podaruj swoim podopiecznym dodatkowe wsparcie.

Dzięki temu zwiększasz szansę na wsparcie organizowanych przez siebie celów charytatywnych.

Już dziś koniecznie polub nas na Facebooku!
part of: Vantis Holding
© Copyrights 2016, Wszelkie prawa zastrzeżone przez zaangazowani.org